Jak funguje Google by Eric Schmidt

Jak funguje Google

By Eric Schmidt

  • Release Date: 2015-06-11
  • Genre: Education
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Pohled do nitra světoznámé firmy očima jejích vedoucích představitelů. Kdo jsou „chytří kreativci“? Vaši rodiče se mýlili – nepořádnost je ctnost. Legrace musí být. Vyžeňte ničemy a přilákejte primadony. Představte si nepředstavitelné.
Eric Schmidt a Jonathan Rosenberg nastoupili do společnosti Google před více než deseti lety jako zkušení řídící pracovníci technologických firem. Google byl již tehdy proslulý tím, že dělal věci jinak a odrážel vizionářské – a často protichůdné – principy svých zakladatelů Larryho Page a Sergeje Bryna. Oba si uvědomili, že pokud chtějí uspět, musí změnit své chápání toho, jak funguje management a byznys.
Jak funguje Google je zábavná a strhující kniha plná lekcí, které se Eric a Jonathan naučili při budování firmy. Vysvětlují, jak technologie přesunula rovnováhu sil od firem ke spotřebitelům a že jediným způsobem, jak v tomto neustále se měnícím prostředí uspět, je vytvářet vysoce kvalitní produkty a přitáhnout nový typ mnohostranných zaměstnanců, kterým přezdívají „chytří kreativci“. Na tématech jako firemní kultura, strategie, talent, rozhodovací proces, komunikace, inovace či řešení problémů autoři ilustrují manažerská pravidla bezpočtem anekdot a historek zevnitř Googlu, z nichž mnohé se na veřejnost dostávají vůbec poprvé.
Poučná a vtipná kniha o firmě, která proslula svou „jinakostí“. Vymýšlení technologických novinek a jejich uvádění na trh nemusí být tak nudné, jak se leckomu může zdát. 

Reviews

  • Kniha, kterou na začatku 21. Století prostě potřebujete...

    5
    By Jirka Brno
    Kniha Jak funguje Google je dle mého (a teď mě neberte prosím za slovo) tzv. "manažerskou beletrií" neboli manažerskou knihou s příběhem. Čte se velmi lehce a přitom jsou v ní velmi cenné odborné informace. Myslím, že kniha je určena pro všechny, co v dnešní době podnikají, začínaji podnikat nebo o tom možná jen vzdáleně uvažují. Stejně tak ale i pro zaměstnance firem, kteří tak dostanou rychlý exkurz do aktuálního stavu technologií, firemního managementu a mnohého dalšího a budou si tak schopni dotvořit svoji představu o tom, kam by chtěli, aby se firma, kde pracují ubírala nebo mohla ubírat... Díky za tuto knihu! J

keyboard_arrow_up