Odhalené emoce by Paul Ekman

Odhalené emoce

By Paul Ekman

  • Release Date: 2015-08-24
  • Genre: Psychology
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

>> „Odhalené emoce jsou přehlídkou čtyřiceti let vědecké práce Paula Ekmana. Se zdravým selským rozumem nám zde autor podává fascinující a mimořádně užitečný obraz našeho emočního života.“
– JOHN CLEESE ze skupiny Monty Python <<

# O knize

Proslulý psycholog Paul Ekman v Odhalených emocích vysvětluje kořeny univerzálních emocí: smutku, hněvu, překvapení, strachu, odporu a radosti a na bohatém obrazovém materiálu demonstruje jejich projevy v naší tváři. Kniha, která je destilátem několika desetiletí autorových výzkumů, nabízí trénink v rozpoznávání pocitů vašich blízkých, kolegů či cizích lidí. Jde o praktického, překvapivého a přesvědčivého průvodce pro čtení emocí: a to i těch vlastních. 

Autor knihy zkoumal tzv. mikrovýrazy, jemné nevědomé změny v mimice, stěží postřehnutelné netrénovaným okem. Na základě desítek let výzkumů pak s kolegou Wallym Friesenem sestavil dnes již široce používaný Kódovací systém mimiky tváře (FACS). Detailně se zabýval také problematikou lhaní. V knize najde čtenář jednoduchý test na zjištění své aktuální schopnosti v rozpoznávání emocí. Ekmanovy převratné poznatky tak nyní můžeme využívat podobně jako mnohé organizace a bezpečnostní složky. 

Kniha je mimořádná detailností popisovaných emocí, množstvím unikátních cvičení a fotografií. 

#  V knize se dozvíte :

- Můžeme odlišit upřímný úsměv od zdvořilého?
- Mluví náš partner pravdu, nebo lže?
- Dá se odhalit, co si o nás šéf nebo zaměstnanec myslí?
- Můžeme se naučit ovládat i v situacích, které nás obvykle rozhodí?
- Které emoce jsou univerzální napříč kulturami?
- Co to jsou mikrovýrazy a jak se dají odhalit a využít?
- TEST: jak umíte číst ve tváři druhých?

Rozpoznáte-li skutečné pocity svých partnerů, dětí, kolegů v práci nebo i úplně cizích lidí, můžete správně zareagovat a vyhnout se tak omylům i zbytečným konfliktům.

# O autorovi

Paul Ekman (*1934), přední světový expert na neverbální komunikaci a gesta, je emeritním profesorem psychologie na Lékařské fakultě Kalifornské univerzity v San Francisku. Většinu profesního života zasvětil zkoumání projevů emocí. Působil jako poradce policejních oddělení, protiteroristických skupin nebo filmových studií (např. spolupracoval na seriálu Anatomie lži či filmu V hlavě). Za svoji vědeckou činnost získal řadu prestižních ocenění. Časopis Time jej v roce 2009 uvedl v žebříčku 100 nejvlivnějších osobností světa. Žije v severní Kalifornii. 

# Více o knize
http://melvil.cz/kniha-odhalene-emoce

Sledujte také hashtag #odhaleneemoce.

keyboard_arrow_up