Elon Musk by Ashlee Vance

Elon Musk

By Ashlee Vance

 • Release Date: 2015-11-12
 • Genre: Biography
Score: 5
5
From 68 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

„Senzační kniha o zřejmě nejdůležitějším podnikateli světa. Vance vykresluje nezapomenutelný obraz Muskovy mimořádné osobnosti, jeho nezničitelného elánu a schopnosti překonávat překážky.“
— The Washington Post

Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, podnikatelského génia velikosti Steva Jobse. Také za workoholika, nesnesitelného egocentrika a podivína. Především je ale Musk technologickým vizionářem, který mění science fiction v realitu: jeho atraktivní elektrické vozy Tesla ukazují budoucnost automobilů, SpaceX létá pro NASA na oběžnou dráhu a chystá se na Mars a třetí Muskova společnost SolarCity přivedla miliony Američanů ke sluneční energii.

Životopis, který držíte v rukou, je strhující kronikou Muskových úspěchů i selhání. Investigativní reportér Ashlee Vance získal jako jediný novinář exkluzivní přístup k Muskovi a kromě něj vyzpovídal na tři sta jeho kolegů, členů rodiny, přátel i kritiků. Zajímáte-li se o osobnosti, které ovlivní naši budoucnost, začněte u této knihy. 

# Co v knize najdete

- Vylíčení Elonova tvrdého dětství v Jižní Africe, v němž nechyběla šikana od spolužáků, a jeho útěku do Kanady a USA.
- Jak mladý Musk pohádkově zbohatl díky internetovému inzertnímu startupu Zip2 a především díky PayPalu, který spoluzaložil a poté prodal tržišti eBay.
- Bouřlivé příběhy společností Tesla Motors a SpaceX, které několikrát málem zbankrotovaly, aby nakonec obě triumfálně uspěly.
- O složitém osobním životě „průmyslové celebrity“, poznamenaném dvěma rozvody a smrtí malého syna
- Příklady kontroverzního Muskova přístupu k jeho zaměstnancům, které dokáže nadchnout pro svoji vizi, ale také vyhodit za sebemenší prohřešek.
- Popis dalších Muskových projektů, jako je kolonizace Marsu nebo rychlovlak Hyperloop, jezdící rychlostí 1 300 km/h.
- Že zakladatel Googlu Larry page hodlá přenechat svůj astronomický majetek Muskovi, aby mohl uskutečnit své nejsmělejší plány...

# O autorovi

Ashlee Vance je jedním z nejuznávanějších amerických publicistů zaměřených na špičkové technologie. Několik let pracoval pro deník New York Times jako reportér v Silicon Valley, pak přešel do časopisu Bloomberg Businessweek, pro který napsal již desítky hlavních článků s tematikou od počítačové špionáže přes výzkum DNA po cesty do vesmíru.

# Více o knize

Stránka knihy: http://www.melvil.cz/kniha-elon-musk
Diskutujte o knize s hashtagem #knihamusk

„Kniha je unikátním vhledem do života a uvažování jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejdiskutovanějších mužů dneška.“
— Luboš Křeč, Hospodářské noviny 

Reviews

 • Elon

  5
  By Rakytnik
  Jen málo lidí na světě je dostatecně šílených, aby si myslelo, že může změnit svět. Elon Musk jej jeden z nich.
 • Skvělé!

  5
  By Gmdous
  Zbytečně krátké :-) V elektronické podobě mohlo být zařazeno více fotek.
 • Elon Musk je šílenec, kterého tenhle svět neuvěřitelně potřebuje! :D

  5
  By Bukerman
  Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Osobnost Elona Muska je velice zajímavá, kniha je psaná poutavě a co se obsahu týče ani nemluvím. Prostě bomba! :)
 • Inspirujici

  5
  By Jan Palous
  Uzasny pohled na velkeho snilka, ktery pomalu meni nas svet a nezna slovo 'nemozne'.
 • 👍

  5
  By Michal___
  👍🚀🚘
 • Kniha pro snílky - poselství pro lidstvo

  5
  By BeDaVinzi
  Knížku jsem přečetl jedním dechem. Opravdu zajímavě a čtivě zdokumentovaný život člověka, který jen nemluví, ale koná. Posouvá věci na planetě k lepšímu. Myslím, že všichni, co v minulosti hltali Verneovky, knihy a comicsy sci-fi a podobnou literaturu, budou žasnout, kam to dotáhl jeden nesmělý snílek z Jižní Afriky. Za mě - plný počet hvězd!
 • bez-chyb-né

  5
  By janikov
  boží

keyboard_arrow_up