Hluboká práce by Cal Newport

Hluboká práce

By Cal Newport

 • Release Date: 2016-09-14
 • Genre: Self Help
Score: 4.5
4.5
From 15 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

>> „Cal Newport je jasným hlasem v moři hluku, v jeho knize je v věda a vášeň ve vzácné rovnováze. Nepotřebujeme více kliknutí, více koťátek, více smajlíků. Potřebujeme neohroženou práci – práci, ke které dospějeme, přestaneme-li těkat.“ <<
– Seth Godin, author knihy Kopni do té bedny

V dnešní době neustálé online dostupnosti většina lidí ztratila schopnost ponořit se hluboce do práce a své dny místo toho tráví v horečné smršti emailů a sociálních sítí, aniž by si uvědomovali, že existuje lepší možnost.

V knize Hluboká práce představuje Cal Newport svůj stejnojmenný koncept – schopnost soustředit se bez rozptylování na kognitivně náročné úkoly. Hluboká práce vám umožní rychle pochopit složité koncepty a vytvářet lepší výstupy v kratším čase, díky čemuž se zlepšíte v tom, co děláte, a získáte pocit skutečného naplnění z mistrně odvedené práce. Jde vlastně o jakousi superschopnost („nové IQ“) stále konkurenčnější ekonomiky 21. století.

Místo omílání, že rozptylování je špatné, oslavuje Newport přínosy opaku. V knize rozdělené na dvě částí nejdříve dokládá, že pěstování zvyku hluboce pracovat má obrovské výhody téměř v jakékoli profesi. Poté přichází s propracovaným tréninkovým plánem v podobě čtyř „pravidel“, který má přenastavit vaši mysl a zvyky tak, aby přispívaly k rozvoji schopnosti hluboce pracovat.# V knize se dozvíte:
- jaký je rozdíl mezi hlubokou a mělkou prací
- proč vinou mělké práce nikdy nevystoupíte z průměru
- že hluboká práce pomáhá učit se rychle nové věci a produkovat špičkové výstupy a především dává pocit smyslu
- jak hlubokou práci udělat vaším hlavním profesním nástrojem
- jakými způsoby využívali a využívají převahu hluboké práce velcí myslitelé, spisovatelé a podnikatelé
- proč jsou multitasking, vyrušování, emaily a internet vůbec zkázou pro váš osobní rozvoj a výkon – pokud je neudržíte v přísných mezích 
- proč a jak se zbavit mělkosti v sociálních vztazích 
- že i když pracujete s internetem a potřebujete být dostupní, nemusí to znamenat, že vaše práce na musí být mělká
- jak si s ohledem na dva typy práce uspořádat den, týden, rok
- jak zavést hlubokou práci do týmu či firmy
- jak měřit svůj výkon a tím stále prohlubovat pracovní výkon bez zvýšení časové náročnosti
- proč je lepší odpočívat od soustředění než od rozptylování

# O autorovi
Cal Newport je docentem informatiky na Georgetown University, specializujícím se na distribuované algoritmy. Kromě své teoretické práce v oboru píše také o vlivu technologií na svět práce a vzdělávání. Jeho knihy se v USA pravidelně stávají bestsellery a obdržely celou řadu ocenění.

# Více o knize
http://www.hlubokaprace.cz
http://www.melvil.cz/kniha-hluboka-prace

Sdílejte s hashtagem #hlubokaprace

Reviews

 • Skvěle napsané, ale...

  3
  By Flyboy Filip
  Výborně se čte, obsahuje důležité myšlenky, které ale zbytečně zdlouhavě a opakovaně obhajuje, přičemž skutečně praktické a hlavně konkrétní rady by se daly shrnout na 1 stránku. Pokud nejste v oblasti osobního růstu, resp. produktivity nováček a chápete význam hluboké práce v knize "Mít vše hotovo" od Davida Allena najdete mnohem více konkrétních rad.
 • Tohle jsem měl číst na vysoké

  5
  By janikov
  Kniha, která otevře oči a současně donutí udělat zásadní kroky v organizaci času a života. Jedna z těch, co můžou používat všichni a nebude to na úkor druhých (jako třeba knihy o vyjednávání).
 • Nejužitečnější...

  5
  By Svrdlin
  Za poslední roky možná nejlepší kniha, kterou jsem četl - tedy kniha s úmyslem čtenářovi pomoci s jeho efektivitou. Žádné blábolení, desítka příběhů, které by rozžvíkávaly banální tezi.. text je jasný, podložený, stručný a především užitečný. Většinu z doporučení už dlouho sám praktikuju a vím, jak moc mi to pomohlo. A zbytek jsem si rád přečetl, protože mám s hlubokou/mělkou prací ještě pořád dost rezerv. Nemůžu nedoporučit.

keyboard_arrow_up