Nauč se to! by Peter C Brown, Henry L. Roediger, III & Mark A. McDaniel

Nauč se to!

By Peter C Brown, Henry L. Roediger, III & Mark A. McDaniel

  • Release Date: 2017-08-14
  • Genre: Education
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

>> Nauč se to! je návod, jak se efektivně porvat s učením a pamatováním si – a pokud jste pedagog nebo lektor, tak i s tím, jak svoje znalosti předávat co nejúčinněji. Schválně, vzpomenete si, kdy vám naposledy někdo radil s tím, jak se vlastně učit? A kolik vám tehdy bylo? << 

# O knize
Většina z nás používá při studiu zastaralé kontraproduktivní metody. Díky novým poznatkům psychologie a dalších věd přišel čas se jich zbavit. 

Nejrozšířenější postupy, jako je podtrhávání v textu a jeho biflování, v nás sice vyvolávají dojem, že jsme si látku výborně osvojili, ale už po krátké době z ní umíme pouhý zlomek. Hlouběji a trvaleji si ji osvojíme díky postupům, které nejsou příliš intuitivní. Jde třeba o přerušované učení (při němž látku pozapomeneme a poté se ji pokoušíme vybavit), generování (snahu vyřešit úkol předtím, než se dozvíme řešení) nebo prokládané učení (při kterém se nesnažíme jedno téma dokonale zvládnout naráz, ale záměrně ho střídáme s jinými). Své rady autoři opírají o věrohodné vědecké studie a dokumentují je na pozoruhodných životních příbězích. 

# Přečtěte si Nauč se to!, patříte-li mezi:
- studenty vysokých i středních škol a chcete být při učení produktivnější 
- učitele a rodiče, kterým záleží na trvalém osvojení probírané látky žáky a dětmi 
- všechny, kdo se celoživotně vzdělávají
- lektory a manažery hledající cesty, jak kvalitně školit své klienty a kolegy 

# O autorech

Mark A. McDaniel působí jako profesor psychologie na Washington University v St. Louis. Dlouhodobě se zabývá využitím psychologických poznatků při vzdělávání. 

Henry L. Roediger III je taktéž profesorem psychologie na Washington University. Mezinárodního uznání dosáhl především díky výzkumům paměti a falešných vzpomínek. 

Peter C. Brown je publicista a spisovatel ze St. Paul v Minnesotě. 

# Více o knize
http://www.melvil.cz/kniha-nauc-se-to
Sdílejte s hashtagem #naucseto

keyboard_arrow_up