Vatikán by Anna Kunskaya

Vatikán

By Anna Kunskaya

  • Release Date: 2017-07-31
  • Genre: Europe
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Vatikán…symbol moci a bohatství církve, kolébka křesťanské katolické víry, sídlo papežů a pokladnice uměleckých předmětů t různých dob.

Je to skutečně stát ve státě.

Náš audio průvodce Vám poví vše o tomto místě, odhalí příběh státu, který je sice malý rozlohou, ale o to měl vždy větší vliv na okolní svět.

Provedeme Vás unikátními Vatikánskými muzei, povíme Vám o náboženských artefaktech i uměleckých předmětech nevyčíslitelné hodnoty nejen z Evropy, ale z celého světa, které se v těchto muzeích nacházejí. Všechny tyto úžasné poklady shromažďovala Římsko-katolická církev od 16. století, tedy více jak pět set let. V současné době zaujímají Vatikánská muzea obrovskou rozlohu, jen si představte 1400 sálů s expozicí celkem 20 různých muzeí. A i tyto sály jsou samy o sobě velkolepými památkami.

Není možné obsáhnout vše najednou. Z tohoto důvodu jsme pro Vás vybrali trasu, která Vás provede těmi nejznámějšími a nejdůležitějšími místy. Navštívíme Muzeum Pia IV. a Klimenta XXIII. (latinsky Pio-Clementino Museo), projdeme Galerií svícnů i Galerii geografických map, prohlédneme si úžasné Rafaelovy síně či světoznámé sochy Apollona belvedérského a Laókoóna. Společně budeme obdivovat malby v Sixtinské kapli a v neposlední řadě navštívíme jednu z nejkrásnějších katedrál na světě  - baziliku sv. Petra.

Zkrátka a dobře, připravte se na řadu nových a pestrých dojmů!

keyboard_arrow_up