Příběhy mořeplavců by Kolektiv autorů

Příběhy mořeplavců

By Kolektiv autorů

  • Release Date: 2017-11-09
  • Genre: Specialty Travel
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Dlouho očekávaná publikace o historii české a slovenské mořeplavby vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po působivé vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera.
Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby.
Kniha je bohatě provázena fotografiemi, dobovými materiály a ručně malovanou samostatně vloženou mapou s vyznačenými trasami. Doplňují ji krásné ilustrace Mikkela Odehnalů.
Tak ahoy! Pojeď s námi na moře!

Touha zvaná oceán
Autentická svědectví Čechoslováků, kteří dokázali obeplout svět
Dlouho očekávaná publikace o historii českého a slovenského mořeplavectví
Úžasné plavby českých a slovenských mořeplavců, kteří jako jediní dokázali obeplout svět
Množství autentických příběhů mořeplaveckých osobností v jedné jediné knize
Ahoy! Pojeď s námi na moře!
První dějiny české a slovenské mořeplavby

keyboard_arrow_up