Pentagram by Jo Nesbø

Pentagram

By Jo Nesbø

 • Release Date: 2012-04-10
 • Genre: Crime & Thrillers
Score: 4.5
4.5
From 63 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta WillyhoBarliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko...
 
O autorovi:
 
Jo Nesbø (1960 v Oslu), současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář.
V roce 1997 odstartoval jeho literární dráhu kriminální román Flaggermusmannen (Netopýří muž), první detektivka, v níž vystupuje osobitý a nekonvenční kriminalista Harry Hole. Kniha znamenala obrovský úspěch, Nesbø za ni obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton za nejlepší literární či dramatický počin s kriminální tematikou, a Glasnøkkelen – Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.
Následovaly další knihy s HarrymHolem – 1998 Kakerlakkene(Švábi), 2000 Rødstrupe (Červenka), 2002 Sorgenfri(Bezstarostná, česky vyšla jako Nemesis), 2003 Marekors(Pentagram), 2005 Frelseren (Spasitel), 2007 Snømannen(Sněhulák) a 2009 Panserhjerte (Pancéřové srdce). V roce 2008 publikoval Nesbø kriminální román s novým hlavním představitelem Rogerem Brownem, který vyšel pod názvemHodejegerne (Lovci hlav). Jo Nesbø píše také humorné knížky pro děti.
 
Za své knihy získal kromě výše zmíněných cen řadu dalších literárních ocenění. Jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve140 zemích světa. Jen ve čtyřapůlmilionovém Norsku se jich doposud prodalo jeden a půl milionu exemplářů.
 
oficiální český web autora: http://www.jonesbo.cz
facebook-stránka Jo Nesbø (CZ): 
http://www.facebook.com/jonesbo.cz

Reviews

 • Skvělé!

  5
  By Zikino
  Výborné a napínavé krimi. Vřele doporučuji. Prostě Nesbo😉
 • Pentagram - nejlepší ze série (prvních pět HH)

  5
  By Nowis46
  Po dočtení páté knížky ze serie o HH se jedna rozhodně o nejlepší díl. Pentagram je napínavý, strhující a rozhodně zábavný. Rozhodně doporučuji. Už se těším na 6 díl - Spasitel.
 • Skvělá kniha

  5
  By PetrS
  Naprosto dokonalá kriminálka. Napínavá a gradující. Jdu si koupit ostatní s H. H.
 • Lepší než Poirot :-P

  5
  By Kamila V.
  Kniha mě nadchla, koupila jsem si ji před odjezdem do Norska, ovšem čas přečíst ji jsem měla až po návratu. Díky znalosti reálií z Oslo mě bavila snad ještě více, ale není to rozhodně nutnost. Kniha gradovala tak, že jsem si při finále samým napětím skoro začala okusovat nehty a rvát povlak na pohovce. Skvěle a čtivě napsáno, výborná zápletka a šokující rozuzlení!

keyboard_arrow_up