Fakt hustej nářez by František Kotleta

Fakt hustej nářez

By František Kotleta

 • Release Date: 2012-01-01
 • Genre: Sci-Fi & Fantasy
Score: 4.5
4.5
From 36 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Volné pokračování románu bestsellerového románu Hustej nářez, který odstartoval cyklus Bratrstvo krve. Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a dokonce ji překonat. 

"Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." – Jiří Kulhánek
„Velikán Kotleta, mistr šalby a klamu – má inspirace.“– Miroslav Žamboch
„Přesně jak se od řezníka dalo čekat: Je to maso.“ – Štěpán Kopřiva

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu... Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. 
František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.

František Kotleta (*1981)
Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu. 
Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem. 
K literatuře se dostal až ve výkonu trestu, kde se seznámil s dílem velikána české akční sci-fi, Jiřího Kulhánka. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého. 
Hustej nářez (2010), úvodní díl cyklu Bratrstvo krve, je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře. 

Vydává nakladatelství Epocha, s. r. o. ve spolupráci s freetimepublishing, s. r. o.

Reviews

 • !

  5
  By Jan Bezzemek
  F. Kotleta je naprosto zrejme fiktivni osoba, ale i tak je to super kniha.
 • ...

  4
  By DJManas
  Půlku knihy jsem si liboval, že hlavní hrdinové nešukaj jak veverky, bohužel v duhé části knihy se to zvrtlo... Nejsem nepříznivcem sexu a rozhodně nejsem 40 letý panic, který žije u rodičů ve sklepě, ale tohle je žánr kam růžová knihovna prostě nepatří... Kde Kulhánek napíše „udělal jsem jí to“, Kotleta rozepisuje detaily. Ať nám nechá fantazii a nenutí nám svoje představy a raději si najde ženskou... Jinak kniha čtivá a drží si tempo prvního dílu a dále rozplétá svůj děj. Jako sci-fi vydařené a ačkoliv je to opět jiná variace na téma upíři a přežití, není to jen vykrádání klasik a přidává i něco navíc. Těším se na další díl...
 • Slušná alternativa ke Kulhánkovi

  4
  By MadMaxGP
  Jako výplň čekací doby, než vyjde nový Kulhánek super. Některý scény ( např. transexuálové) jsou úchylné a přeskakoval jsem je. První díl měl možná skončit a to alternativním koncem a šmitec... Ale na druhou stranu, zase je co číst :)
 • Ctive pokracovani

  4
  By Tito Lopez
  Hodne krve, hodne boje. Bezva se to cte. Tesim se na dalsi pokracovani.
 • povinna cetba

  4
  By Struhy
  Kotleta bavi...Kulhanek je jen jeden...Kazdopadne doporucuji!
 • Uz se tesim na treti dil

  5
  By Svojtic
  Paradni zalezitost ;)
 • Vcelku nuda

  1
  By rnd.me
  Potesi, neurazi. Extra dojem ale tiez nezanecha..
 • Pěkný čtení.

  4
  By PetrS
  Hustý. Jen tomu chybí Kulhánkovy vtipný hlášky.
 • Kotleta je bůh

  5
  By panprase
  Luxusní záležitost.

keyboard_arrow_up