Bestie uvnitř by Liselotte Hammer Jakobsen & Søren Hammer Jacobsen

Bestie uvnitř

By Liselotte Hammer Jakobsen & Søren Hammer Jacobsen

  • Release Date: 2012-07-17
  • Genre: Police Procedural
Score: 4.5
4.5
From 9 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Jednoho rána vběhnou děti do školní tělocvičny a spatří něco hrozného: ze stropu tam visí pět nahých znetvořených mužských těl. Na místo je okamžitě povolán vrchní kriminální komisař Konrad Simonsen se svým týmem z kodaňského oddělení vražd. Výslechy školního personálu brzy odhalí prvního podezřelého: školníka Pera Clausena. Ten sice na první pohled nevypadá jako bestiální vrah, ale od začátku je patrné, že ví víc, než prozradil policii.
Policejní pátrání dlouho nepřináší odpovědi na základní otázky: Co bylo motivem? A proč byla vražda pěti mužů pečlivě naaranžována jako hromadná poprava? Je pachatel jen jeden, nebo má vraždy na svědomí organizovaná skupina?
Dříve než od policie získává dánská veřejnost informace z rafinované kampaně v tisku a celý případ se rázem jeví ve zcela jiné perspektivě. Je možné, aby vrah byl zároveň obětí? A kdo bude nakonec rozhodovat o vině a nevině – média, veřejné mínění, nebo Konrad Simonsen a jeho vyšetřovací tým?
-------
Tento druh románu je k vidění velice zřídka. Liselotte a Søren Hammerovi napsali thriller, který má jasně našlápnuto k mezinárodnímu bestselleru… Není překvapením, že ještě před dánským vydáním se práva prodala do šestnácti zemí včetně tak ohromných trhů, jako je Rusko, USA, Velká Británie, Španělsko a Německo… Není to jen napínavý kriminální příběh, ale i provokace čtenáře — a také společnosti. Jinými slovy, tato kniha v sobě skrývá i vysokou literaturu…
Vejle Amts Folkeblad
 
Bestie uvnitř není jen obyčejný kriminální román, ale něco víc – jeho autoři chtějí nejen pobavit, ale i cosi podstatného sdělit.
Ekstra Bladet
 
Dánská detektivka na švédské úrovni…
 Jyllands-Posten
 
Bestie uvnitř je ambiciózní a skvěle napsaná kniha.
Kristeligt Dagblad

keyboard_arrow_up