Rembrandtovo tajemství by Alex Connorová

Rembrandtovo tajemství

By Alex Connorová

  • Release Date: 2011-01-01
  • Genre: Crime & Thrillers
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Úchvatný příběh odhaluje šokující pravdu o jednom z největších umělců, jaké kdy svět poznal.

Obchodník s uměním odkryje ponuré Rembrandtovo tajemství a stojí ho to život. Po okolnostech této smrti začne pátrat jeho syn. Důležitou roli v hrůzostrašném příběhu ze světa umění hraje druhá fatální žena Rembrandtova života – Geertje Dircxová. Právě její osud se stává klíčem k rozluštění záhady kolem pravosti jistého mistrova obrazu, po níž v současnosti pátrá známý londýnský galerista. Před čtenářovýma očima se rozvíjí jeden z největších komplotů v dějinách. Zřejmě by nikdy nebyl odhalen, kdyby se do případu nezapletl brutální vrah.

Autorka se opírá o mnohaletou znalost umění, vychází z dochovaných dokumentů a tyto pracně získané archivní materiály mistrně vytvarovala do podoby kriminálního thrilleru.

Stránky o románu najdete zde: www.therembrandtsecret.co.uk

***

Alex Connorová se pohybuje mnoho let ve světě umění, napsala celou řadu historických románů, fikčně se prolínajících se současností. Rembrandtovo tajemství (The Rembrand´s secret, 2011) je jejím prvním thrillerem. Connorová tu kombinuje všechny své vášně: dějiny umění, malířství a literární žánr thrilleru. Díky svému řečnickému talentu pravidelně vystupuje v britské televizi a rozhlase. Žije v Brightonu.

***

„Každý člověk by měl každý den ochutnat alespoň něco málo z dobrodružství Connorové.“
Daily Telegraph 

„Alex Connorová je pro umění zdá se odhodlaná udělat tolik, co učinil David Attenborough pro zvířata.“
Press Association

keyboard_arrow_up