Zbraně vlivu by Robert B. Cialdini

Zbraně vlivu

By Robert B. Cialdini

 • Release Date: 2012-08-16
 • Genre: Self Help
Score: 4.5
4.5
From 30 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Zbraně vlivu je dnes již téměř klasickou knihou o přesvědčování a manipulaci (nebo taky o vyhovění a persuasi). Autor v knize přináší odpověď na otázku, proč říkáme "Ano", i když nesouhlasíme.

Nejcitovanější sociální psycholog současnosti Robert Cialdini se více jak třicet pět let věnuje výzkumu vyjednávání, přesvědčování a problematice vyhovění. V rámci svého výzkumu se nechával inkognito najímat jako podomní obchodník, dealer drogistického zboží, prodejce automobilů nebo pracovník PR agentury. Absolvoval školení obchodních firem, kurzy prodejních dovedností, analyzoval postupy nejúspěšnějších prodejců. Výsledkem jeho neobvyklého úsilí je dokonalá pomůcka pro každého, kdo chce mít svůj život, ať již profesní či soukromý, pevně ve svých rukou.

– Kniha byla přeložena do 27 jazyků a bylo prodáno přes 2 miliony výtisků –

# V knize se dozvíte:

- které psychologické principy ovlivňují, že řeknete "ano"
- jaké jsou techniky manipulující vaše rozhodnutí
- jak malý je rozdíl ve formulaci požadavku stačí, aby mu bylo vyhověno
- k čemu využít známky zvýšeného tlaku
- jak si zachránit život při nehodě v davu lidí
- jak říci "ne"

Kniha je určena všem těm, kteří odmítají být manipulováni, kteří chtějí porozumět tomu, v čem tkví síla přesvědčovacích taktik a hodlají se aktivně bránit.

Více o knize: http://melvil.cz/kniha-zbrane-vlivu. 

Reviews

 • Stoji za to..

  4
  By Obchodnik23
  Jsem někde za půlkou, začátek se čte jedním dechem, pak lehce dochazi dech, aby zase přišel čtivý obsah. 10€ za tuhle knížku stojí. Určitě není nejlepší, ale pomůže lecos pochopit. :)
 • Dobre napsne, velice poucne

  5
  By FeryKloucek
  Velice ctive sepsana knizka, ktera dokaze otevrit oci, jak jsme v mnoha pripadech naseho zivota manipulovani. Doporucuji precist kazdemu.
 • Měla by patřit do povinné četby!

  5
  By Jethro73
  Všichni nakupujeme, účastníme se směnného procesu. Zbraně vlivu poutavě vysvětlí triky, které na nás při obchodních transakcích zkouší. Zjistíme jak se bránit. A taky jak tyto zbraně používat. Hodí se obojí.
 • Palec nahoru

  5
  By Madrid_18
  No, ja si trochu myslím, ze knížka bude dobře sloužit spoustě lidem spis k poučení, jak s lidmi manipulovat, nez jak se tomu branit... Na druhou stranu, takoví si cestu k tem správným trikum vždycky cestu najdou... Tím spis je dulezite vedet, jak funguji. A v zádné jiné knížce jsem je takhle po kupě nenašel, takže za me určitě palec nahoru.
 • Must-read

  5
  By roman__kriz
  Celou dobu jsem si říkal, proč si tu knížku jako mám přečíst. Nakonec jsem se rozkéval a do teď toho nelituju. Jak řekl Seth Godin pro knihu Restart: „Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí“, tady to ,podle mě, platí taktéž. Tuto knihu si vážně přečtěte, protože jinak každej vás bude moct ovlivnit v jejich prospěch a vy o tom ani nebude vědět.
 • Perfektni publikace

  5
  By DStrelnikov
  Kazdy by mel precist minimalne 2krat
 • Návod, jak nepodlehnout

  5
  By Svrdlin
  Ať už máte problém říkat NE, otravují vás podomní prodavači nebo lidé na telefonu, ať už máte dojem, že málokdy dokážete být s výsledkem komunikace spokojeni… nebo zkrátka hodláte více proniknout do toho, jakým způsobem se může mezilidská komunikace zvrtnout pomocí "zákeřných praktik", jděte do četby této knihy. Skvěle napsaná, o velkou řadu konkrétních a podložených příkladů opřená, publikace odkrývá tolik případů, kdy se s ovlivňováním potkáváme, až vás zamrazí. A především – je i o tom, jak se zbraním vlivu ubránit!
 • Dobrý počin

  5
  By janikov
  Knížku jsem četl už v angličtině dřív, a jsem rád, že vyšla česky. Je to fakt základní škola o tom, jak s náma svět manipuluje. Skvěle napsaný, zábavný, doporučuju

keyboard_arrow_up