Labyrintem Smrti by Ariana Franklinová

Labyrintem Smrti

By Ariana Franklinová

  • Release Date: 2010-01-01
  • Genre: Crime & Thrillers
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Lékařka Adélie řeší vraždu královy milenky

Vykladačka smrti se stala bestselerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...
Dotisk úspěšného vyšel 24. listopadu 2010.
***
Ariana Franklinová (vlastním jménem Diana Normanová, 1933–2011) byla britská prozaička a novinářka, pocházela z hrabství Devon. Její otec byl rovněž novinářem, korespondentem listu The Times, a strýc dokonce ministrem Churchillova válečného kabinetu.

Po sňatku s žurnalistou a filmových kritikem Barry Normanem v roce 1957 se rozhodla vzdát kariéry reportérky v novinách a usadila se na venkově, kde se věnovala výchově svých dvou dcer, studiu středověkých dějin a vlastnímu tvůrčímu psaní. Získala si renomé jako výtečná znalkyně dějin 12. století, se zvláštní slabostí pro panovníka Jindřicha II.

Ačkoli psala i pod vlastním jménem, do čtenářského povědomí vešla svým pseudonymem, který se pojí i k mimořádně úspěšné a oceňované historické krimi sérii s netradiční postavou detektiva – středověkou lékařkou a patoložkou Adélií.

V Nakladatelství JOTA vyšly tituly: Vykladačka smrti (2009), Labyrintem smrti (2010), Relikvie mrtvých (2011), Vrahova modlitba (2011).

keyboard_arrow_up