Vesmír v tweetech by Marcus Chown & Govert Schilling

Vesmír v tweetech

By Marcus Chown & Govert Schilling

  • Release Date: 2012-09-27
  • Genre: Science & Nature
Score: 4
4
From 7 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích.
Marcus Chown a Govert Schilling nás vezmou na jedinečnou exkurzi po vesmíru. Mají odpovědi na všechno, počínaje základními úvahami – Proč je obloha v noci temná? Proč se hvězdy na noční obloze chvějí? – až po ty nejzáludnější – Co jsou kvasary? či Co předcházelo Velkému třesku?
Některé otázky v této geniálně informativní publikaci se ukazují být stejně překvapivé jako odpovědi na ně. Je možné, že veškeré galaxie, které jsme pomocí dalekohledů schopni spatřit, nejsou ničím jiným než optickým klamem? Dalo by se na Saturnově měsíci Titanu plavat? Jak je možné, že se Měsíc nezřítí na Zemi? (Což, jak se ukáže, mimochodem není vůbec hloupá otázka.) A plaval by Saturn, kdybychom měli dost velkou nádrž s vodou?

Reviews

  • FlyawayMonkey

    4
    By FlyawayMonkey
    Po precteni knihy : Kvantova teorie nikoho nezabije sem musel mit i tohle. Ale cekal jsem to lepsi, nekdy mi prislo ze autor odpovidal trochu z cesty. A otazky mohli byt zajimavejsi. Ale jinak super, jestli se rozmyslite, doporucil bych radeji : Kvantová teorie nikoho nezabije. Diky

keyboard_arrow_up