Indická nevěsta by Karin Fossumová

Indická nevěsta

By Karin Fossumová

  • Release Date: 2011-12-31
  • Genre: Crime & Thrillers
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Gunder Jomann nemá štěstí. Během krátké doby prožívá euforii i pád do nejhlubší propasti zoufalství a bolesti. Rozhodne se odjet do Indie, aby si našel manželku. Potká tam Púnu, ženu svých snů, se kterou se záhy ožení. Vrátí se domů, do malé norské vesnice jménem Elvestad, a čeká na příjezd své milované. Novomanželé se však už nesetkají. Púna je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Kdo v poklidném Elvestadu mohl spáchat tak odporný čin?
Právě to se snaží zjistit Konrad Sejer, vysoký, asketický a poněkud nesmělý komisař, jehož jedinou slabostí je obrovský pes Kollberg. Existuje jen málo důkazů, které by ho mohly dovést k pachateli, a tak se musí ponořit do vztahů ve vesnici. Jak se postupně sžívá s jejími obyvateli, začíná si uvědomovat, že zlo se může skrývat i v těch na pohled nejnevinnějších osobách. Řada podezřelých se stále rozšiřuje, až nakonec společně rozehrávají partii, v níž se snoubí všechny přednosti tvorby Karin Fossumové — neotřelý styl, napínavý děj a úžasná hloubka postav.
Karin Fossumová (nar. 1954) je úspěšná norská spisovatelka, považovaná kritikou za královnu norské kriminální literatury. Pracovala v nemocnici, domově důchodců a v odvykacím středisku pro drogově závislé. V roce 1974 vydala první básnickou sbírku Snad zítra. Píše básně, povídky a kriminální romány. Detektiv Konrad Sejer je hlavní postavou desetidílné kriminální série; román Indická nevěsta (2000) je v pořadí pátý. Autorka za něj získala ocenění Los Angeles Times Book Prize za nejlepší norský kriminální román všech dob.

keyboard_arrow_up