Broučci by Jan Karafiát & Vlasta Baránková

Broučci

By Jan Karafiát & Vlasta Baránková

 • Release Date: 2012-08-07
 • Genre: Children's Fiction
Score: 4.5
4.5
From 12 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Upozornění: aby byl co nejvíce respektován obrazový základ publikace, je tato elektronická kniha vytvořena pomocí tzv. pevného layoutu. Je proto vhodná spíše pro tablety. Na malých displejích (zejména mobilech) je nutné v knize zvětšovat/posouvat a nelze v ní nezávisle měnit velikost písma.

Je to k neuvěření, ale o svatojánských broučcích Jana Karafiáta si děti poprvé četly už před sto třiceti lety. Přesto příběhy nezbedného Broučka a jeho blízkých okouzlují i dnešní malé čtenáře. Právě jim patří toto neobyčejné vydání Broučků s mnoha krásnými ilustracemi Vlasty Baránkové.

# O autorech

Evangelický farář Jan Karafiát (1846–1929) je autorem první české původní autorské pohádky pro děti Broučci, kterou vydal anonymně vlastním nákladem v roce 1876. Až po sedmnácti letech se však za Broučky dočkal uznání a mnoha dalších reedic, na kterých vyrostly generace českých dětí. Pro ně pak autor vydal ještě knížku pohádek Broučkova pozůstalost a Karafiátovu čítanku.

Vlasta Baránková (*1943) patří mezi elitu českých grafiků a ilustrátorů pro děti. Její nezaměnitelné kresby daly tvář mnoha knihám Jiřího Žáčka, Zdeňka Svěráka, Markéty Zinnerové a dalších spisovatelů. Podepsána je pod populárními večerníčky Lískulka a Čtyři uši na mezi. Asi čtvrtina jejích knih byla vydána též v zahraničí. Svou tvorbu prezentovala na desítkách výstav u nás i v zahraničí a její práce jsou zastoupeny v mnoha galerijních i soukromých sbírkách.

# Recenze

“Nové vydání Broučků od Jana Karafiáta s ilustracemi Vlasty Baránkové se moc povedlo.”
– Eva Mikšíčková, Sluníčko

“Ilustrace jsou opravdu krásné a báječně knížku doplňují.”
– Veronika Peslerová, Čítárny.cz

Reviews

 • krásný ebook

  5
  By Madrid_18
  Vedle Trnkovy klasiky určitě nejhezčí Broučci na trhu plus velka výhoda: text citlivě upravený do současné češtiny, coz je pro dnešní děti nutnost, původní 130 let stary text jim přijde divný - vyzkoušeno. A formátování ebooku je v pořádku, neni to běžný ePub, ale Fixed layout, který se u takovéto knížky použit musí. Samozřejmě knížku je pak výrazně lepší číst na iPadu než iPhonu.
 • Špatné formátování

  2
  By Godfried od Hory
  Cena vysoká. Formátování špatné. Na iPhone nejde slušně číst. Ilustrace hezké, příběh prostě klasika, proto alespoň 2 hvězdičky. Že jde nastavit vyhovující formátování je vidět na jiných českých titulech.

keyboard_arrow_up