Kraď jako umělec by Austin Kleon

Kraď jako umělec

By Austin Kleon

 • Release Date: 2012-10-11
 • Genre: Self Help
Score: 4.5
4.5
From 48 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Upozornění: aby byl co nejvíce respektován obrazový základ publikace, je tato elektronická kniha vytvořena pomocí tzv. pevného layoutu. Je proto vhodná spíše pro tablety. Na malých displejích (zejména mobilech) je nutné v knize zvětšovat/posouvat a nelze v ní nezávisle měnit velikost písma.

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost.

Knížka je uspořádána do deseti kapitol:

1. Kraď jako umělec
2. Nečekej s prací na to, až zjistíš, kým jsi
3. Napiš takovou knihu, kterou bys chtěl sám číst
4. Pracuj rukama
5. Vedlejší projekty a koníčky jsou důležité
6. Tajemství: Odváděj skvělou práci a děl se o ni s ostatními
7. Nezáleží na tom, kde žiješ
8. Nebuď svině (svět je malý)
9. Nesnaž se být cool. Cesta k úspěchu je roubena nudou
10. Tvorba je škrtání

Každá kapitola nasvětluje mechanismus kreativity z jiného úhlu a prakticky manifestuje možnosti, jak se vyrovnat s nástrahami plagiátorství.
Kraď jako umělec je základní inspirační knihou pro všechny kreativce. Je kongeniálním desaterem pro každého začínajícího spisovatele, muzikanta, výtvarníka, copywritera, bloggera, prostě tvůrce. Nemusíte být génius, stačí být sám sebou.

# Více o knize
http://kradjakoumelec.cz

Reviews

 • Pecka!

  5
  By Sonny.C
  Knížka, kterou si budete chtít přečíst víc než jednou. Pecka!
 • Zajímavá kniha...

  4
  By fundix
  Na to že kniha není dlouhá, je plná až dost. Jen je důlezité něco dělat, něco použít, něco na sobě změnit...
 • Kraď jako umělec

  4
  By Ves.luk
  Nenáročná kniha, která umí dobře nakopnout a pomohla mi udělat si další názor na věc co se týče inspirace a kopírování umění.
 • Dobre tipy jak krást

  3
  By Davidsonss
  Dobre počteníčko pro ty, kteří neví, kde začít.
 • Zajimava kniha, skoda formatu

  3
  By FeryKloucek
  Pekna kniha, ktera nabizi zajimave a inspirativni pohledy na ruzne situace z pracovniho (ale i soukromeho) zivota. Kratka, strucna kniha, ktera se dobre cte. Doporucuji precist. Jedine, co me pomerne neprijemne prekvapilo byl format knihy (cteno jako ebook). Format je jednak ctvercovy, takze se musi cist na displeji ve vodorovne poloze, ale predevsim se jedna o PDFko, takze je ctenar ochuzen o uzitecne funkce ebooku, jako je zvyraznovani zajimavych pasazi, nebo zapisovani poznamek. Opravdu skoda.
 • Povinná četba

  5
  By Svrdlin
  Při čtení jsem se neustále ošíval, tím, že jsem měl chuť vyběhnlut ven, čerpat inspiraci, jen tak pobíhat, jít do knihovny, ale taky rychle zase přiběhnout zpět domů a pokračovat ve psaní své odborné monografie o animovaném filmu. A v neposlední řadě jsem si uvědomil, že jakmile budu mít zase nové diplomanty - studenty animace, kterým mám vést jejich absolventský projekt, dám jim tuto knihu jako povinnou četbu. Protože věřím, že jim pomůže.
 • Pecka!

  5
  By TheRockie
  Super kniha! Přečetl jsem ebook ale asi si koupím i papírovou verzi, která bude taky určitě parádní! Doporučuji!
 • Super

  5
  By Madrid_18
  Konečně knížka, co mě nakopla. Žádné obvyklé kecy o niterné kreativitě, které vás spis srazí do pochybnosti o své "vyvolenosti", ale povzbuzující "návod", jak konečně něco tvořit. Must have ...
 • Nakoplo

  4
  By Jakub Zelenka
  Cekal jsem malinko vic, ale trochu me to nakoplo.
 • Skvela kniha!

  5
  By OndraFF
  Zadne zbytecne reci, ale o to vice dojmu po precteni. Nestava se mi casto, ze bych mel neodolatelnou chut vzit zvyraznovac a podtrhavat si pasaze v knize. Urcite doporucuji!

keyboard_arrow_up