Horolezecká metodika - 2.díl - Výzbroj a výstroj by Tomáš Kublák

Horolezecká metodika - 2.díl - Výzbroj a výstroj

By Tomáš Kublák

  • Release Date: 2012-11-06
  • Genre: Mountaineering
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Horolezecká metodika je multimediální učebnice horolezectví určená pro začátečníky i pokročilé, kteří se chtějí věnovat horolezectví, a to v jeho různých formách, ať už se jedná o sklaní lezení, lezení na umělých stěnách, výstupy v horách na skále, sněhu i ledu, anebo zajištěné cesty (klettersteig, via ferrata) v případě horské turistiky.
Horolezecká metodika se skládá z řady sedmi dílů, každý díl je jedna kniha. Řada je sestavena tak, jak by bylo dobré, aby narůstaly vědomosti člověka, který s horolezectvím začíná. Pokud s horolezectvím začínáte, rozhodně doporučujeme začít u prvního dílu, a pak postupně pokračovat dál. Záleží jen na vás, u které úrovně poznání se zastavíte.
Základem obsahu této učebnice je i přes její multimediální charakter text, protože slova jsou stále tím nejlepším prostředkem, jak cokoliv pořádně a v souvislostech vysvětlit. A protože cílem této učebnice je srozumitelné vysvětlení, samozřejmostí je přítomnost velkého množství obrázků, fotografií, a nechybí také videa a různé interaktivní obrázky a kvízy. Tato učebnice není povrchní. V rozhodujících momentech je velmi podrobná, a neříká jen to, co máte dělat, ale také vysvětluje, proč to máte dělat. Byla psána s přesvědčením, že pro bezpečný výkon horolezectví je zasvěcené a jasné pochopení věci tím zásadním prvkem.
V druhém díle, který si právě zde můžete stáhnout, jsou vysvětlována tato témata: přehled horolezecké výzbroje, popis horolezeckého lana, karabiny, úvazy, přehled jisticích pomůcek a popis nejpoužívanějších z nich, přehled jisticích prostředků jako jsou vklíněnce a podobné, přilby, blokanty, cepín a mačky, a další horolezecká výzbroj, z výstroje jsou zde popsány bunda, obuv, batoh spací pytel, systém vrstev oblečení pro různé horolezecké akce, a dále přehled další horolezecké výstroje jako jsou vařiče, stany, bivakovací a tábornické věci, pomůcky pro orientaci, zkrátka přehled mnoha věcí, které v závislosti na zvoleném druhu horolezecké akce budete možná potřebovat.

keyboard_arrow_up