Jídlo na prvním místě by Dallas Hartwig & Melissa Hartwigová

Jídlo na prvním místě

By Dallas Hartwig & Melissa Hartwigová

 • Release Date: 2014-02-04
 • Genre: Health & Fitness
Score: 4.5
4.5
From 36 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

>> Převratná kniha shrnující nejnovější vědecké poznatky o vlivu jídla na zdraví. Věda + zkušenosti tisíců lidí + recepty. <<

# Řekli o knize

„Tuhle knihu budete milovat. Je v ní přesný poměr vědy a návodů.“
– Robb Wolf, autor The Paleo Solution


„Potřebujete-li pochopit, jak strava ovlivňuje vaše tělo a zdraví, nemohli jste si vybrat lepší knihu.“  
– Petr Mára, bloger

# Co se v knize dozvíte

Kniha Jídlo na prvním místě nabízí rozumnou a trvale udržitelnou cestu, jak už navždy změnit styl stravování a s ním i svůj život – a to nečekaným způsobem. Úspěch vám zaručí program Whole30, účinný třicetidenní nutriční restart Dallase a Melissy Hartwigových. Od roku 2009 jejich program pomohl desítkám tisíc lidí zhubnout, zlepšit kvalitu svého života a vybudovat si zdravější vztah k jídlu. Zároveň se jim zlepšila kvalita spánku, nálada i pocit ze sebe samých. Najednou měli větší životní elán, a co víc, mnoho z nich uvedlo, že se „zázračně“ zbavili celé škály nemocí a poruch – za pouhých 30 dní.

cukrovka · vysoký cholesterol · vysoký tlak · obezita · akné · ekzém lupénka · kopřivka · astma · alergie · infekce dutin · migrény · pálení žáhy celiakie · Crohnova choroba · syndrom dráždivého tračníku · deprese sezónní afektivní porucha · poruchy příjmu potravy · ADHD endometrióza · neplodnost · artritida · lymská borelióza · snížená činnost štítné žlázy · fibromyalgie

Autoři vám ukáží, proč mohou určité potraviny negativně ovlivnit to, jak vypadáte, jak se cítíte a jak žijete – i v ohledech, které by vás nikdy nenapadlo spojovat si s jídelníčkem. Navíc vám představí dlouhodobou strategii, jak dobře jíst, a nabídnou vám srozumitelný a podrobný akční plán, který vám pomůže nastavit si zdravý metabolismus, uzdravit trávicí trakt, zklidnit systémový zánět a vypořádat se s nezdravými chutěmi a návyky – a celkově se vztahem k jídlu.

Kniha psaná se směsí vtipu, tvrdé lásky a zdravého rozumu v sobě spojuje nejnovější vědecké výzkumy a dlouhodobé zkušenosti autorů. Přináší příběhy těch, kteří program s úspěchem absolvovali, nákupního průvodce, návod pro plánování jídelníčku, recepty na lahodná jídla a rozsáhlý seznam materiálů ke studiu.

Kniha je doplněna úchvatnými barevnými fotografiemi pokrmů.

Jste to, co jí to, co jíte.

# Více o knize a tématu

Navštivte naše stránky o knize a Whole30, moderované zkušenou specialistkou na tento druh stravování. Můžete klást doplňující otázky a podělit se o své zkušenosti.

http://jidlonaprvnimmiste.cz

Reviews

 • Povinná četba

  5
  By PiT.79
  Srozumitelné, ucelené, mnou odzkoušené, fungující, fascinující, ozdravujíci. Frustrující, jak málo o svém těle ví ti ostatní, co knihu nečetli. Doporučuji všem, kterým záleží na jejich zdraví.
 • Skeptik

  5
  By Fis358
  Na začátku jsem tomu nevěřil, ale fakt to změní ve vašem životě hodně věcí. Za sebe děkuji. :)
 • Dobře vysvětleno

  5
  By janikov
  Vše je v této knize dobře vysvětleno, že to pochopil i můj skeptický táta. Sám jsem si díky knize uzdravil chronické potíže se zažíváním - četl jsem před rokem už v originále a teď mám tento skvělý český překlad. Jen tak dál, Melvilové!
 • Čtivé a poučné

  5
  By arny_cz
  Jedna z nejlepších knížek o stravě jakou jsem četl. Ne-li nejlepší. Oceňuji jak formu tak obsah. Velmi se shoduje s mým náhledem na stravu, tak jak jsem ji upravil v posledních cca 2 letech. Doporučuji.

keyboard_arrow_up