Bohové Olympu – Hádův chrám by Rick Riordan

Bohové Olympu – Hádův chrám

By Rick Riordan

  • Release Date: 2014-04-15
  • Genre: Fantasy
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Rick Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané se dokonce umístily na prvním místě hitparády bestsellerů v New York Times. V současnosti píše zbrusu novou sérii z Percyho světa s názvem Bohové Olympu a také zcela samostatnou trilogii Kronika Cartera Kanea.
Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu. V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher.
V knihách o Percy Jacksonovi Riordan čerpá ze svých zážitků při výuce řecké mytologie a také ze zkušeností s výukou dětí se speciálními potřebami. První díl série, Zloděj blesku, se stal Doporučenou knihou New York Times pro rok 2005. Filmová práva ke knize koupila společnost Twentieth Century Fox. Druhý díl, The Sea of Monsters (Moře nestvůr), byl časopisem Child Magazine vyhlášen Nejlepší knihou pro mládež roku 2006 a současně se stal celostátním bestsellerem podle časopisů Publishers Weekly a BookSense. Třetí díl s názvem The Titan´s Curse (Prokletí Titánů) se stal jedničkou hitparády dětských knih v New York Times a také Nejlepší knihou Amazonu za rok 2007. Čtvrtý díl, The Battle of the Labyrinth (Bitva o labyrint) si vysloužil nadšenou recenzi s plným počtem hvězdiček v Publishers Weekly. Série se uzavírá knihou The Last Olympian (Poslední z bohů), která v USA vyšla v prvotním nákladu 1,2 milionu výtisků a okamžitě zaujala první místa v prodejních hitparádách po celé zemi.
Riordanovy knihy pro dospělé získaly tři nejvyšší celostátní ceny v žánru detektivek – Edgar, Anthony a Shamus. Riordan přednášel pro organizace, jako je Mezinárodní čtenářská asociace (International Reading Association), Kalifornská asociace soukromých škol (California Association of Independent Schools), Národní rada učitelů angličtiny (National Council for Teachers of English), Pedagogický institut ve Williamsburgu (Colonial Williamsburg Trachet Institute) a Texaská knihovnická asociace (Texas Institute of Letters).
Rick Riordan se v současnosti věnuje naplno psaní. Se svou ženou a dvěma syny žije v San Antoniu v Texasu. Jen ve Spojených státech je momentálně v oběhu více než 30 milionů knih Ricka Riordana.

keyboard_arrow_up