Ukaž, co děláš! by Austin Kleon

Ukaž, co děláš!

By Austin Kleon

 • Release Date: 2014-10-22
 • Genre: Self Help
Score: 4
4
From 15 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Upozornění: aby byl co nejvíce respektován obrazový základ publikace, je tato elektronická kniha vytvořena pomocí tzv. pevného layoutu. Je proto vhodná spíše pro tablety. Na malých displejích (zejména mobilech) je nutné v knize zvětšovat/posouvat a nelze v ní nezávisle měnit velikost písma.

>> „Austin Kleon je jedním z nejbystřejších nových mozků kreativního světa. Kniha Ukaž, co děláš! demonstruje proč. Pomocí jednoduchých, ale hlubokých vhledů a spousty svých úžasných obrázků zavrhuje staré stereotypy kreativního života a říká na rovinu, jaká je skutečnost.“<< 
 – Daniel H. Pink, autor knihy Prodávat je lidské 

# O KNIZE

Byl-li bestseller Kraď jako umělec o vypůjčování si vlivu druhých, tato knížka učí, jak ovlivňovat druhé, aby si půjčovali od vás. 

Ukaž, co děláš! cupuje destruktivní mýtus o osamělém géniovi. Ukazuje umělcům a tvůrcům všeho druhu, spisovatelům i tvůrčím podnikatelům, jak se zapojit do nového prostředí sdíleného talentu. Je o tom, jak pomoci druhým, aby nás našli, o tom, že můžeme být doslova objeveni, je o využívání internetu místo ztrácení času networkingem. 

Klíčem je proces, nikoli produkt. Sdílejte něco malého každý den (ale nezměňte se v lidský spam). Uchovejte si mysl amatéra – jeho možnosti jsou neomezené. Buďte spojka, učitel, otevřený uzel. Nekřečkujte. 

Ukaž, co děláš! ukazuje v deseti nových principech, že musíte být otevření, štědří a stateční – umělci, od nichž budou krást jiní umělci. 

Austin Kleon přesvědčí i ty, jimž vadí nutnost propagovat a prodávat sám sebe a nechtějí se zpronevěřit svým zásadám, ale přitom by rádi představili svou práci i celý proces tvoření. Je to kniha o self-promotion pro tvůrce, kteří se tak trochu stydí chlubit se vlastním peřím.

# 10 PRINCIPŮ 

1. Nemusíš být génius.
2. Mysli na proces, nikoli na výsledek.
3. Sdílej něco malého každý den.
4. Pootevři svůj šuplík kuriozit.
5. Vyprávěj dobré příběhy.
6. Uč, co umíš.
7. Nezměň se v lidský spam.
8. Nauč se přijímat rány.
9. Zaprodej se.
10. Vydrž.

# O AUTOROVI

Austin Kleon je spisovatel, který kreslí. Je autorem bestselleru Kraď jako umělec a poezie tvořené z novinových výstřižků Newspaper Blackout. Často hovoří o kreativitě v digitálním věku pro TEDx, The Economist a další. Jeho práce jsou uveřejňovány v časopisech jako New York Times, The Wall Street Yournal a v televizních a rozhlasových pořadech. Žije v Austinu v Texasu a online na austinkleon.com. 

# VÍCE O KNIZE

http://ukazcodelas.me

# ZAPOJTE SE

Zapojte se do komunity a sdílejte svou práci s hashtagem #ukazcodelas.

Reviews

 • Necitelne

  1
  By Kvapmi
  Nechapu nakladatelstvi, ktere vytvori takovito format knihy pro iPhone. Chtel jsem si koupit, ale po stazrni ukazky jsem pochopil, ze nakladatelstvi pro neumi udelat knizku pro iPhone!
 • Špatný formát

  1
  By MustafaCZ
  Podobně jako u Dobře živeni zvolil vydavatel naprosto nevhodný formát. Bohužel.
 • Davá to smysl

  4
  By fundix
  Dá se přečíst i na telefonu, škoda že nelze označovat text. Kniha má něco do sebe a každý ať si z ní vezme co uzná. Stojí za přečtení.
 • Prázdno

  2
  By kremik
  PR knihy je lepší než ona sama. Víceméně autor použil pro svou knihu to, o čem píše. Pokud tedy cílem je, že jsem si ji koupil, tak popisované metody fungují. U mě to vyvolalo jen to, že už další knihu od tohoto autora číst nemusím (Kraď jako umělec). Nenašel jsem nic hlubšího. Navíc mě tady (hlavně) naštval Jan Melvil Publishing stran formátu elektronické knížky. Není to klasický e-book, ale spíše jako čtení nějakého PDFka z ulož.to. Nejde si v knížce označovat cokoliv, nejdou přidávat poznámky, nejde nic kopírovat, formát stránek neodpovídá displeji, což komplikuje obracení stránek a omezuje využití celé plochy displeje. Takže v podstatě výrazně horší zkušenost oproti papíru.

keyboard_arrow_up