Anglicko-český technický slovník by TZ- one

Anglicko-český technický slovník

By TZ- one

  • Release Date: 2014-03-09
  • Genre: Dictionaries & Thesauruses
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

Anglicko-český technický slovník má uživatelům nabídnout rozsáhlou lexikograficky zpracovanou tematiku převážně technických a vědeckých oborů v anglickém a českém jazyce. 
Heslář zahrnuje více než 50 000 termínů z 96 oborů. Pomíjí základní slovní zásobu a věnuje se především odborným výrazům ve stěžejních oborech. Vedle tradičních průmyslových odvětví a vybraných výrazů přírodovědeckých oborů byla též přiměřená pozornost věnována technické terminologii nových, progresivních odvětví, jako jsou výpočetní technika, zpracování dat, informační technika, telekomunikace a jaderná fyzika. 
Z úsporných důvodů využívá slovník hnízdování hesel, která jsou uspořádána alfabeticky. Struktura členění slovníku nabízí přehlednou orientaci při vyhledávání hlavních i odvozených hesel s využitím různé tučnosti a řezů písma. Členění textu vychází z principu srozumitelnosti, stručnosti a přehlednosti. 
Doporučujeme všem, aby se před prací se slovníkem seznámili s jeho strukturou. Užívání slovníku předpokládá již jistou znalost anglického jazyka. 

keyboard_arrow_up