Příručka skečnoutingu by Mike Rohde

Příručka skečnoutingu

By Mike Rohde

 • Release Date: 2015-03-26
 • Genre: Education
Score: 4.5
4.5
From 12 Ratings
Download Now
The file download will begin after you complete the registration. Downloader's Terms of Service | DMCA

Description

>>  Upozornění: aby byl co nejvíce respektován obrazový základ publikace, je tato elektronická kniha vytvořena pomocí tzv. pevného layoutu. Je proto vhodná spíše pro tablety. Na malých displejích (zejména mobilech) je nutné v knize zvětšovat/posouvat a nelze v ní nezávisle měnit jen velikost písma. <<

„Skečnouty jsou skvělý způsob, jak zaznamenat každý nápad do formy nejlépe stravitelné pro váš mozek. Nikdo vás nenaučí, jak to udělat lépe, než Mike.“
– David Heinemeier Hansson, spoluautor knih Restart a Práce na dálku

# CO JE TO SKEČNOUTING?

Skečnouting je moderní a zábavný způsob zaznamenávání poznámek kombinací textu, obrázků, typografie a symbolů. Hodí se pro každého, kdo chodí na přednášky, semináře, porady, panely, píše si deník či prostě pravidelně zaznamenává své nápady.

Příručka skečnoutingu je vizuální manuál, který vás naučí základním konceptům skečnoutingu, jeho postupům a technikám. Po jeho prostudování budete schopni velice brzy vytvářet skečnouty sami.

Autor celou knihu koncipoval jako jednu dlouhou, zábavnou – a inspirující – ilustraci. 

# CO JSOU TO SKEČNOUTY?

Skečnouty jsou bohaté vizuální poznámky kombinující ručně psané zápisky, kresby, ruční typografii, geometrické útvary a další vizuální prvky jako jsou šipky, rámečky a linky. 
 
# V KNIZE SE DOZVÍTE:

- Skečnouty vám umožňují zapojit vlastní osobnost a vytvářet tak bohatší poznámky.
- Můžete nakreslit téměř cokoli jen pomocí čtverce, kružnice, trojúhelníku, čáry a tečky.
- Skečnouty jsou o myšlenkách, nikoli o umění!
- Skečnouting zlepšuje koncentraci: když jste vtaženi do tématu, nezbývá místo pro rušivé vlivy.
- Skečnouting vám může pomoci dostat se do stavu plynutí.
- Jednoduché malůvky vytvoříte rychleji, než byste dali dohromady podrobný slovní popis.
- Zaznamenávání skečnout je založeno na soustředěném poslechu přesných informací.
- Je lepší si předem udělat průzkum řečníků a témat. Lépe všemu  porozumíte a získáte sebedůvěru.
- Anatomie skečnouty zahrnuje hlavičku, typografii, diagram a kresby, rukopis, oddělovací čáry, šipky, odrážky, ikony, rámečky a podpisy.
- Skečnouty spojují styl a přemýšlení. Vyjadřují tak osobnost svého tvůrce.
- Nevadí, že teprve začínáte kreslit. I tak můžete vytvářet skvělé skečnouty pomocí jednoduchých obrázků a dobré struktury.
- Sedm základních šablon pro skečnouty jsou: lineární, paprskovitá, vertikální, stezka, modulární, mrakodrap a popcorn.
- Skečnouting v reálném čase se soustředí na zaznamenávání klíčových, důležitých myšlenek.
- Cvičení a opakování zlepšuje vaši schopnost skečnoutit v reálném čase.

# O AUTOROVI

MIKE ROHDE, UI designer, ilustrátor, autor, skečnouter. Jeho vášní jsou jednoduchá a praktická designová řešení. Tahle vášeň, spolu s jeho celoživotním zvykem zaznamenávat si koncepty a postřehy pomocí náčrtků a čmáranic, ho inspirovala k rozvinutí konceptu skečnoutingu. Je ilustrátorem knih Restart, Práce na dálku, Startup za pakatel. Mike se zabývá navrhováním uživatelských rozhraní (UI), laděním uživatelské zkušenosti (UX), vizuálním designem a designem ikon pro mobilní a webové aplikace v Gomoll Research + Design v Milwaukee ve Wisconsinu. Jako přední skečnouťák vytváří naživo, v reálném čase, skečnouty akcí a meetingů na nejrůznějších místech po celých Spojených státech. Mike žije se svou ženou Gail a dětmi Nathanem, Linneou a Landonem kousek od Milwaukee. Je náruživým fanouškem amerického fotbalu a týmu Green Bay Packers.

# ŘEKLI O KNIZE

„Děláte-li si poznámky v podobě mixu obrázků a slov, děje se cosi magického. V této přívětivé a povzbudivé knize se skečnoutový čaroděj Mike Rohde dělí o svá tajemství. Kdokoli teď může krást jeho triky a zaznamenávat myšlenky pomocí pera a papíru.“
–  Austin Kleon, autor Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš!

„Před lety Mike Rohde okouzlil svět jednoduchými vizuálními poznámkami. Po dočtení poutavé a velmi názorné Příručky skečnoutingu budete výborně připraveni pro každodenní praktické používání této fascinující techniky.“
– Daniel Gamrot, lektor vizuálních technik
  
„Mike Rohde zpracoval svůj původní, zábavný a inteligentní přístup k psaní poznámek a rozdělil jej do jednoduchých, jasných kroků. Nyní může kdokoliv používat skečnouty k zachycení svých myšlenek, dokonce i ty a já.“
–  Chris Guillebeau, autor Startup za pakatel
 
# VÍCE O KNIZE

http://melvil.cz/kniha-prirucka-skecnoutingu

>> Na této stránce si také můžete stáhnout cvičení z knihy v PDF <<

Reviews

 • strasny font :(

  3
  By magforall
  Na hodnoceni je jeste brzo, ale hned v na prvni strance se peru s fontem, ktery temer nedela mezery mezi slovy. Visualne tak slova splyvaji a text se velmi spatne cte. Snad dojde k rychle oprave. Review obsahu se zde objevi pozdeji.
 • Wau ... skvělá příručka

  5
  By 3CooLiN
  ... Vůbec nelituji, že jsem knihu (spíše příručku) koupil. ... Jelikož se snažím stále zdokonalovat (dělám poznamky z knih, článků, seminářů a přednášek které navštěvuji) tak tato metoda mi moc pomůže právě v tvorbě poznámek. Mám rád myšlenkové mapy, ale stále jim něco chybělo. Uvidím jak tuto metodu uvedu do praxe ... už teď se těším. ... knihu jsem přečetl za několik hodin i s plněním cvičení. DOPORUČUJI.
 • Opravdu stojí za to !

  5
  By Bougemil
  Kniha splnila přesně moje očekávání. Už dva týdny jsem praktikující skečnouter. Je to zábava, může to být umění, pokud chcete. Hodí se vám v práci, ale i na cestách... Prostě to zkuste.
 • Navigace na zábavnější cestu

  5
  By Gee2eR
  I když člověk samozřejmě všechno tak „nějak tuší”, je rád, když objeví autora, a ještě lépe rozsáhlou komunitu kolem, která tušila ještě dřív, ačkoliv o ní člověk neměl ani tucha. Jakožto kreslící dřevo, nad jehož výtvory už na základní škole učitelky po chvilce špendlíkového ticha soucitně hlesaly: „… zajímavý přístup…”, příp. „… nevšední koncepce…” a bylo docela jedno jestli šlo o kosmonauta, hokejového brankáře (obdélníky, čtverce a kolečka - jinak jsem se nikdy postavy nenaučil) a nebo zátiší s miskou ovoce, se vždy rád přiučím, jak jinak poskládat těch základních 5 prvků. Tahle knížka má cenu. I kdyby jen proto, že vás to z navšených mezí a kopců srazí do děckého údolí, kde neplatí klasická fyzika. Lítáte, když chcete. Doporučuji.
 • nádhera

  5
  By janikov
  je super, že takové knihy vycházejí v češtině – sám se do skečnotingu teprve pouštím, ale je to hodně inspirativní čtivo, takže věřím, že mi to vydrží doporučuju nejen všem, kteří se při „běžném psaní“ nudí
 • Zábavná

  4
  By kremik
  Rozhodně mě to inspirovalo a maloval jsem, zkoušel jsem, dělal cvičení. Příjemné bylo (i když mi to nakonec bylo i líto), že jsem knížku přečetl za dva dny. Moc se mi libí design a celé provedení. Věřím, že i překreslování všeho “do češtiny” muselo být hodně náročné. Výsledek stojí za to. Pokud bych mohl shrnout, co jsem čekal, že v knížce najdu a nenašel, bylo více tipů a triků, jak kreslit jednoduché objekty, malůvky. Je naznačeno, jak kreslit postavu, jak obličej, možná pár dalších, rozhodně ale jen okrajově. Pokud by toto knížka obsahovala (i jako přílohu), bylo by to za 5 ⭐️.

keyboard_arrow_up